Інформація про роботу Вченої ради 01 квітня 2019 року

У перший понеділок квітня відбулося чергове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На початку засідання Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні  Лі Янг Гу вручив Відзнаку Посольства Республіки Корея в Україні ректору КНУ імені Тараса Шевченка Леоніду Васильовичу Губерському за розвиток співпраці між країнами.

Голова Вченої ради Університету Леонід Васильович Губерський привітав і вручив Почесну грамоту Університету доктору філософських наук, професору Воловичу Володимиру Іллічу, побажавши йому міцного здоров’я, творчих успіхів на благо Університету.

Продовжуючи урочисту частину, ректор вручив Відзнаку Вченої ради доктору геологічних наук, професору, директору ННІ «Інститут геології» Володимиру Альбертовичу Михайлову та доктору геологічних наук, професору, завідувачу кафедри геофізики ННІ «Інститут геології» Сергію Андрійовичу Вижві; атестати професора Смирновій Ксенії Володимирівні та Сергію Валерійовичу Руденку.

Традиційно на засіданні Вченої ради було відзначено і нагороджено дипломами і пам’ятними медалями лауреатів Премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Тараса Шевченка. Відповідно до рішення Вченої ради від 04 березня 2019 року, цієї високої нагороди були удостоєні кращі викладачі, молоді учені, наукові співробітники та аспіранти Університету у чотирьох номінаціях, зокрема, Рогач Олександр Ігорович – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних фінансів інституту міжнародних відносин, Сухомлин Марина Миколаївна – доктор біологічних наук, професор, професор кафедри біології рослин ННЦ «Інститут біології та медицини», Джаган Вероніка Володимирівна – кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри біології рослин ННЦ «Інститут біології та медицини», Самойленко Ігор Валерійович – доктор фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри дослідження операцій факультету комп’ютерних наук та кібернетики, Нікітін Анатолій Володимирович – кандидат фізико-математичних наук, доцент, старший науковий співробітник теми № 19 БФ 015-01 факультету комп’ютерних наук та кібернетики, Туренко Віталій Едуардович – кандидат філософських наук, молодший науковий співробітник теми № 19 БФ 041-01 філософського факультету, Малюга Леся Юріївна – кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник теми № 19 БФ 042-01 юридичного факультету, Іванов Євген В’ячеславович – кандидат фізико-математичних наук, асистент кафедри програмних систем і технологій факультету інформаційних технологій, Плясун Ольга Миколаївна – аспірантка ІІ року навчання кафедри стилістики та мовної комунікації інституту філології, Логвіненко Станіслав Станіславович – аспірант ІІ року навчання кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики механіко-математичного факультету.

Насамкінець урочистої частини ректор Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 05 березня по 01 квітня 2019 року, побажавши їм натхнення, творчих злетів та успіхів у всіх починаннях.

Розгляд кадрових питань розпочався із присвоєння вчених звань. Після обговорення цього питання Вчена рада Університету постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України про присвоєння вчених звань 5 професорам, 6 доцентам, старшому досліднику, які рекомендовані факультетами/інститутами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ще одним із кадрових питань, представленим на розгляд Вченої ради, було надання рекомендацій щодо переукладення контрактів на наступний термін із викладачами кафедри фізичного виховання та спорту Навчально-спортивного комплексу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про репутаційну політику Київського національного університету імені Тараса Шевченка доповів голова Постійної комісії Вченої ради з гуманітарних питань Григорій Фокович Семенюк і співдоповідач – директор Центру комунікацій Олена Леонідівна Добржанська. Детально проаналізувавши репутацію Університету як складне поняття, що залежить від багатьох чинників і, за сучасних умов, стає комплексним показником діяльності Університету та складовою його конкурентних переваг, Вчена рада ухвалила відповідне рішення.

Постійної комісії Вченої ради Григорій Фокович Семенюк проінформував про хід виконання ухвали «Національно-патріотичне виховання студентської молоді та мовна підготовка як важливий чинник формування фахової компетентності випускника Університету» від 02.04.2018 року та доповів про роботу Постійної комісії Вченої ради з гуманітарних питань.

З-поміж інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, були – нагородження Відзнакою Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктора фізико-математичних наук, професора Петренка Петра Васильовича; затвердження Програми вступних іспитів з англійської, німецької, французької, іспанської, італійської мов при вступі на навчання за ОР «Магістр», Порядку нарахування додаткових балів за участь у науковій, науково-технічній діяльності, громадському житті, творчій та спортивній діяльності Університету до академічного рейтингу студентам Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доповнень до Правил призначення академічних стипендій студентам, аспірантам і докторантам у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Концепції національно-патріотичного виховання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, описів освітніх програм, акредитаційних справ.

Вчений секретар                                                                 С.І. Дяченко