Інформація про роботу Вченої ради 05 листопада 2018 року

У перший понеділок листопада відбулося розширене засідання Вченої ради, на яке були запрошені завідувачі окремих кафедр факультетів/ інститутів та гаранти освітніх програм, які виявилися проблемними в ході набору на навчання вступників до КНУ імені Тараса Шевченка у 2018 році.

Засідання розпочалося з урочистої частини, під час якої ректор Університету Л.В. Губерський привітав із відзначенням державними нагородами та вручив орден «За заслуги» І першого ступеня завідувачу кафедри політології філософського факультету Цвиху Володимиру Федоровичу й орден «За заслуги» ІІІ ступеня професору кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики механіко-математичного факультету Козаченку Юрію Васильовичу. Голова Вченої ради привітав також співробітників Університету, які, відповідно до Указу Президента України, удостоєні почесного звання «Заслужений працівник освіти України», і вручив нагрудний знак завідувачу кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики інституту міжнародних відносин Манжолі Володимиру Андрійовичу, професору кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету Осецькому Валерію Леонідовичу, професору кафедри обчислювальної математики факультету комп’ютерних наук та кібернетики Рубльову Богдану Владиславовичу, завідувачу кафедри метеорології та кліматології географічного факультету Сніжку Сергію Івановичу та завідувачу кафедри математичного аналізу механіко-математичного факультету Шевчуку Ігорю Олександровичу.

Ректор Університету Л.В. Губерський вручив також диплом доктора наук Стрєльцовій Ользі Вікторівні, доценту юридичного факультету, і подяку професору кафедри моделювання складних систем факультету комп’ютерних наук та кібернетики Гаращенку Федору Георгійовичу за багаторічну працю у складі Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка, побажавши їм добра, міцного здоров’я і творчих успіхів.

Насамкінець урочистої частини Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 02 жовтня 2018 року по 05 листопада 2018 року, побажавши їм творчих злетів, успіхів, наснаги і звершення усіх планів.

З інформацією до сторіччя від Дня народження Дмитра Михайловича Прилюка виступив директор інституту журналістики Володимир Володимирович Різун. Доповідач відзначив непересічність постаті Дмитра Прилюка, підкресливши його визначальність для становлення і розвитку вітчизняної журналістики, формування засадничих принципів організації освітнього процесу в Університеті. В.В. Різун окреслив масштабність цьогорічного вшанування пам’яті та відзначив внесок колишнього декана факультету журналістики у розвиток вітчизняної науки і підготовки кадрів.

Про додаткові заходи щодо залучення на навчання вступників до КНУ імені Тараса Шевченка на окремі спеціальності та освітні програми (за підсумками вступної кампанії 2018 року) доповів проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров. Детально проаналізувавши проблемні ситуації із набором вступників на навчання за певними освітніми програмами/ спеціальностями/ спеціалізаціями Університету, доповідач підкреслив важливість прийняття чіткого плану дій задля уникнення тенденції проблемного комплектування контингенту вступників. Після жвавого обговорення, до якого долучилися запрошені на засідання Вченої ради завідувачі окремих кафедра та гаранти освітніх програм, Вчена рада ухвалила пропозиції/ план заходів, розроблених тимчасовою комісією ректорату за головування першого проректора О.К. Закусила, щодо поліпшення прогнозованого набору на навчання в 2019 році в окремих структурних підрозділах Університету.

З-поміж інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, були – інформація про хід виконання ухвали «Про роботу Українського фізико-математичного ліцею з профорієнтації випускників» від 06.11.2017 року; інформація про хід виконання ухвали «Проблеми та завдання вдосконалення кадрової політики у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка» від 07.11.2016 року; затвердження Положення про Науково-методичну раду; питання щодо структурних змін в Інституті післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка та створення Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка у структурі філософського факультету; рекомендація кандидатур на здобуття премій НАН України для молодих учених і студентів ЗВО за кращі наукові роботи; рекомендація кандидатур на здобуття державних стипендій для видатних діячів науки, освіти, культури… (номінація «Освіта»); інформація про роботу Постійної історико-меморіальної комісії Вченої ради.

 

 

Вчений секретар                                                                 С.І. Дяченко