Інформація про роботу Вченої ради 02 квітня 2018 року

Другого квітня 2018 року у 329 аудиторії Головного корпусу відбулося розширене засідання Вченої ради, на яке були запрошені завідувачі кафедр, заступники деканів/ директорів з виховної роботи та голови студентських парламентів факультетів/ інститутів. З доповіддю «Національно-патріотичне виховання студентської молоді та мовна підготовка як важливий чинник формування фахової компетентності випускника Університету» виступив голова Постійної комісії Вченої ради з гуманітарних питань Григорій Фокович Семенюк, який відзначив, що в Університеті проводиться активна і багатостороння робота у сфері національно-патріотичного, етичного та культурно-естетичного виховання студентів. Доповідач підкреслив, що державотворчий статус української мови визначає принципи її вивчення та застосування в університетській освіті як дієвого механізму формування свідомості сучасної студентської молоді, виховання громадянина й патріота, конкурентного фахівця. Зважаючи на те, що молодь є основним обнадійливим чинником української перспективи, створення умов для її розвитку і державотворчої діяльності має стати основним завданням Університету.

Після жвавого обговорення щодо окремих пунктів проекту ухвали, до якого долучилися не лише дійсні члени Вченої ради, але й запрошені завідувачі кафедр факультетів/ інститутів, Вчена рада прийняла рішення опрацювати у робочому порядку зауваження та пропозиції, озвучені на засіданні, подякувати голові та членам Постійної комісії Вченої ради з гуманітарних питань за плідну роботу й побажати їм міцного здоров’я й творчих успіхів у всіх починаннях.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які святкували свої дні народження у період із 06 березня по 02 квітня, побажавши їм довгих років життя, миру, натхнення, плідної праці на благо Університету і всіляких гараздів.

Після обговорення кандидатур щодо присвоєння вчених звань, Вчена рада Університету постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України про присвоєння вчених звань 3 професорам і 6 доцентам, рекомендованих факультетами/ інститутами КНУ імені Тараса Шевченка.

Заслухавши та обговоривши представлений першим проректором Олегом Калениковичем Закусилом  проект Положення про основні засади формування якісного складу науково-педагогічний працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка, метою якого є забезпечення можливостей проведення структурними підрозділами Університету гнучкої кадрової політики (оновлення кадрів, розвиток людського потенціалу, забезпечення збалансованого кадрового складу кафедр, стимулювання якісної роботи тощо) в умовах обмеженого фінансування шляхом децентралізації фонду заробітної плати науково-педагогічних працівників, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Також Олег Каленикович Закусило доповів, що на засіданні ввіреної йому Постійної комісії Вченої ради з кадрових питань було розглянуто пропозицію вченої ради історичного факультету і прийнято позитивне рішення щодо нагородження Відзнакою Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка кандидата історичних наук, професора кафедри новітньої історії України Савченка Григорія Петровича. Зважаючи на особисті заслуги перед Університетом у галузі науково-педагогічної діяльності проф. Г.П. Савченка, Вчена рада Університету за результатами відкритого голосування одноголосно підтримала зазначену вище пропозицію.

Традиційно на квітневому засіданні Вченої ради було заслухано питання голови Постійної комісії Вченої ради з питань організації освітнього процесу Людмили Іванівни Остапченко щодо створення, реорганізації та перейменування структурних підрозділів Університету в ННЦ «Інститут біології та медицини», інституті міжнародних відносин, інституті філології та на історичному факультеті. Надавши усю необхідну інформацію щодо цього питання, доповідач зауважила, що такі заходи є виваженим і необхідним рішенням для забезпечення належного функціонування факультетів/ інститутів й розвитку науково-навчальної діяльності КНУ імені Тараса Шевченка. Обговоривши подання вчених рад відповідних інститутів й факультету,  Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Заслухавши інформацію проректора з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Олександра Дмитровича Рожка про роботу Постійної бюджетно-фінансової комісії Вченої ради за звітний період, Вчена рада прийняла рішення схвалити викладену інформацію й подякувати голові ввіреної йому комісії Вченої ради та її членам за плідну роботу, побажати успіхів, нових звершень та всіляких гараздів на благо Університету.

З-поміж інших важливих питань, розглянутих на засіданні Вченої ради, з яких було прийнято позитивне рішення, були затвердження Програм вступних іспитів з англійської, німецької, французької, іспанської, італійської, польської мов при вступі на навчання за ОС «Магістр», рекомендація кандидатур на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених, затвердження акредитаційних справ.

 

Вчений секретар                                                                          С.І. Дяченко