Інформація про роботу Вченої ради 02 жовтня 2017 року

Друге у 2017/2018 навчальному році засіданні Вченої ради розпочалося з урочистої частини, на якій ректор Університету Л.В. Губерським вручив диплом і пам’ятну медаль «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» екстраординарному професору Інституту славістики Віденського університету (Австрія), президенту Міжнародної асоціації україністів Міхаелю Мозеру. Голова Вченої ради підкреслив, що тема україністики займає чільне місце у науковій діяльності професора Міхаеля Мозера: в Україні і в світі добре відомі його монографічні праці («Причинки до історії української мови: спроба гідної оцінки» (2008), «Тараса Шевченко і сучасна українська мова» (2012) тощо). Протягом останніх трьох  років професор Міхаель Мозер постійно бере активну участь у науковому і культурному житті інституту філології – на безкоштовній основі читає лекції для студентів, виступає на творчих семінарах, конференціях, зокрема на Міжнародній науковій конференції «Мова як світ світів», яку щорічно організовує кафедра української мови та прикладної лінгвістики інституту філології.

Голова Вченої ради Університету Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які святкували свої дні народження із 05 вересня по 02 жовтня, та побажав їм довгих років життя, миру, натхнення, плідної праці на благо Університету і всіляких гараздів.

На засіданні члени Вченої ради розглянули кандидатури, рекомендовані кафедрами, вченими радами, зборами (конференціями) трудових колективів факультетів/ інститутів щодо обрання на посади завідувача кафедри та професора після проходження за конкурсом у КНУ імені Тараса Шевченка в період з 07 серпня по 05 вересня 2017 року. За результатами таємного голосування Вчена рада ухвалила обрати 11 осіб на посади завідувача відповідних кафедр окремих факультетів/ інститутів Університету та 2 особи на посади професора відповідних кафедр географічного факультету та інституту філології.

Продовжуючи розгляд кадрових питань, голова Вченої ради Л.В. Губерський представив кандидатуру кандидата в майстри спорту з біатлону Валерія Вікторовича Букреєва для переукладення з ним контракту на посаду старшого викладача кафедри фізичного виховання та спорту Навчально-спортивного комплексу на наступний термін. Після обговорення Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Після обговорення кандидатур щодо присвоєння вчених звань, Вчена рада постановила клопотати перед Міністерством освіти і науки України про присудження вчених звань 1 професору зі спеціальності та 8 доцентам, рекомендованим факультетами/ інститутами КНУ імені Тараса Шевченка.

На засіданні було заслухано і обговорено інформацію про роботу Вченої ради у 2016/2017 навчальному році. Члени Вченої ради одноголосно затвердили План роботи Вченої ради на 2017/2018 н.р., представлений Л.В. Губерським, а також оновлені склади і плани роботи постійних комісій Вченої ради Університету.

З доповіддю «Про профорієнтаційну роботу в Університеті у 2017 році та завдання на 2018 рік» виступив проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров, який проаналізував ефективність профорієнтаційної роботи для вступної кампанії у 2017 році, її значення для конкурентоспроможності Університету на ринку праці й серед інших ВНЗ, а також окреслив перспективні напрямки розвитку КНУ імені Тараса Шевченка у цьому аспекті на 2018 рік. Після жвавого обговорення Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Серед інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – зарахування до докторантури на 2017–2019 навчальні роки, інформація про хід виконання ухвали Вченої ради «Про стан та завдання подальшого підвищення публікаційної активності співробітників Київського національного університету імені Тараса Шевченка», встановлення дати відзначення Дня Університету й рекомендація наукових робіт на здобуття премій імені видатних учених НАН України.

Вчений секретар                                                                     С.І. Дяченко