Інформація про роботу Вченої ради 30 червня 2017 року

Тридцятого червня 2017 року о 10.00 відбулося останнє в поточному навчальному році розширене засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на яке були запрошені заступники деканів/ директорів з навчальної роботи, завідувачі кафедр та голови НМК факультетів/ інститутів.

На початку засідання голова Вченої ради привітав із присвоєнням звання «Заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» і вручив посвідчення й пам’ятну медаль доктору фізико-математичних наук, професору, завідувачу кафедри молекулярної фізики фізичного факультету, академіку НАН України, лауреату Державної премії України, заслуженому діячу науки і техніки України Булавіну Леоніду Анатолійовичу й доктору філологічних наук, професору, директору інституту філології, заслуженому діячу науки і техніки України Семенюку Григорію Фоковичу.

З доповіддю «Підсумки навчальної роботи в Університеті за 2016/ 2017 навчальний рік: якість освіти та шляхи її вдосконалення» виступив проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров, який підкреслив важливість подолання двох недоліків системи оцінювання студентів випускних курсів КНУ імені Тараса Шевченка: надмірного впливу суб’єктивного чинника при виставленні оцінок, неспростованим доказом чого є полімодальний розподіл оцінок як в цілому по Університету, так і в усіх без виключення його структурних підрозділах; відмінність шкал оцінювання в структурних підрозділах КНУ імені Тараса Шевченка. Питання щодо покращення іміджевої політики Університету, впровадження англомовних магістерських програм і програм подвійного дипломування, а також циклів підвищення кваліфікації гарантів освітніх програм виклали жваве обговорення, до якого долучились не лише дійсні члени Вченої ради, але й запрошені особи, після чого Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Голова Вченої ради Л.В. Губерський представив на розгляд членів Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка пропозиції факультетів/ інститутів про визнання кращими викладачами Університету у 2016/2017 року. Вчена рада Університету схвалила і затвердила пропозиції, а також прийняла рішення про нагородження кращих викладачів КНУ імені Тараса Шевченка 2016/2017 навчального року дипломами на засіданні Вченої ради  Університету у вересні 2017 року.

З клопотанням щодо присвоєння звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» відомому вченому-україністу Міхаелю Мозеру виступив директор інституту філології проф. Григорій Фокович Семенюк, а щодо удостоєння цієї високої нагороди академіку НАН України Анатолію Глібовичу Загородньому – декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем проф. Ігор Олексійович Анісімов.

Про реорганізацію, ліквідацію і створення структурних підрозділів КНУ імені Тараса Шевченка на механіко-математичному факультеті, на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем й у Коледжі геологорозвідувальних технологій доповіла голова Постійної комісії Вченої ради Л.І. Остапченко. Після жвавої дискусії щодо зазначеного вище питання Вчена рада прийняла відповідне рішення.

На засіданні було розглянуто й ряд інших важливих питань, з яких прийнято відповідні рішення, зокрема щодо встановлення меморіальної дошки в холі факультету радіофізики, електроніки і комп’ютерних систем доктору фізико-математичних наук, професору Віталію Іларіоновичу Стрісі, а також затвердження іменних стипендій студентам Університету за результатами літнього семестрового контролю на 1 семестр 2016/2017 н.р.

Вчений секретар                                                                          С.І. Дяченко