Інформація про роботу Вченої ради 16 січня 2017 року

Шістнадцятого січня 2017 року о 10.00 у 329 аудиторії головного корпусу відбулося розширене засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на яке були запрошені керівники наукових тем, заступники деканів факультетів / директорів інститутів з наукової роботи КНУ імені Тараса Шевченка, співробітники НДЧ, представники МОН України. З доповіддю «Про підсумки науково-дослідницької роботи в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у 2016 році та завдання щодо підвищення її ефективності» виступив проректор з наукової роботи Віктор Семенович Мартинюк. Після жвавого обговорення, до якого долучилися не лише дійсні члени Вченої ради Університету, але й гості Вченої ради, зокрема заступник міністра освіти і науки України М.В. Стріха, директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН Д.В. Чеберкус, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Урочиста частина чергового засідання Вченої ради було розпочато із вручення Почесної відзнаки КНУ імені Тараса Шевченка Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Болгарія в Україні Красимиру Мінчеву. Вітаючи з цією високого нагородою, ректор Університету Л.В. Губерський зауважив, що пан Красимир Мінчев усіляко підтримує зв’язки з КНУ імені Тараса Шевченка, зокрема з кафедрою слов’янської філології Інституту філології, сприяє розвитку болгаристики в Університеті та діяльності Центру болгарської мови, літератури і культури, – важливого навчально-методичного, культурного та громадського осередку з підготовки болгаристів. Пан Посол завжди відгукується на запрошення і бере участь у різних заходах Центру болгарської мови, літератури і культури та Інституту філології. В полі його уваги завжди перебувають питання встановлення безпосередніх зв᾽язків між навчальними і науковими інституціями Болгарії та України, а також обміну студентами.

Голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав з присвоєнням вченого звання професора та вручив атестат професора зі спеціальності 104 – «фізика та астрономія» доктору фізико-математичних наук, старшому науковому співробітнику фізичного факультету, завідувачу лабораторії «Фізичне матеріалознавство твердого тіла» фізичного факультету Мацуй Людмилі Юріївні; атестат професора зі спеціальності 091 – «біологія» доктору біологічних наук, старшому науковому співробітнику ННЦ «Інститут біології» Фалалєєвій Тетяні Михайлівні. Окрім цього ректор Університету Університету Л.В. Губерський привітав із присвоєнням наукового ступеня доктора наук та вручив диплом доктора філософських наук за спеціальністю «Логіка» Комасі Ларисі Григорівні і диплом доктора політичних наук за спеціальністю «Політичні інститути та процеси» Колюху Валерію Вікторовичу.

Насамкінець урочистої частини Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які святкували день народження у період з 06 грудня 2016 року по 16 січня 2017 року.

На засіданні Вченої ради було розглянуто кадрові питання про надання рекомендацій щодо укладення контрактів на посади завідувача кафедри після проходження конкурсу. Зважаючи на результати таємного голосування, Вчена рада ухвалила рекомендувати ректору КНУ імені Тараса Шевченка укласти контракт з чотирма кандидатурами на посади завідувача кафедр окремих структурних підрозділів Університету.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Постійної комісії Вченої ради з питань організації наукової роботи Ігоря Олексійовича Анісімова щодо висунення наукових праць на здобуття щорічних премій Президента України для молодих учених (2 кандидатури) і затвердження звіту стипендіата Верховної Ради України найталановитіших молодих учених КНУ імені Тараса Шевченка, Вчена рада підтримала пропозиції відповідних факультетів/ інститутів щодо зазначеного вище питання.

На січневому засіданні Вченої ради традиційно було розглянуто питання щодо визначення й затвердження на 2017 рік розміру Премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Тараса Шевченка, а також про зміни в Положенні про Премію імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка, щодо яких Вченою радою було прийнято позитивне рішення.

Серед інших важливих питань, розглянутих на цьому засіданні, були:

• затвердження і перезатвердження паспортів спеціалізацій, затвердження акредитаційних і ліцензійних справ, про які доповів проректор Бугров В.А.;
  • затвердження результатів конкурсу на заміщення вакантних посад наукових працівників, про які доповів проректор Мартинююк В.С.
  • розгляд і затвердження форми Свідоцтва про підвищення кваліфікації в КНУ імені Тараса Шевченка – доповідач директор ІПО Рожко О.Д.

Вчений секретар                                                                            С.І. Дяченко