Інформація про роботу Вченої ради 07 листопада 2016 року

Сьомого листопада 2016 року о 10.00 у 329 аудиторії головного корпусу відбулося розширене засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на яке були запрошені завідувачі кафедр усіх факультетів / інститутів КНУ імені Тараса Шевченка. З доповіддю про «Проблеми та завдання щодо вдосконалення кадрової політики в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка» виступив перший проректор Університету Олег Каленикович Закусило, який зауважив, що питання про проблеми та завдання щодо вдосконалення кадрової політики в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка чи не вперше розглядається в широкій його постановці. Після жвавого обговорення, до якого долучилися не лише дійсні члени Вченої ради Університету, але й запрошені завідувачі кафедр, Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Васильович Губерський урочисто привітав і вручив дипломи і пам’ятні медалі «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» керівнику лабораторії Інституту Шарля Садрона (Франція) Мішелю Равізо та професору Університету м. Хельсінкі (Фінляндія) Габріелю Санду.

Голова Вченої ради Леонід Васильович Губерський привітав із присвоєнням вченого звання і вручив атестат професора Векличу Анатолію Миколайовичу. Ректор Університету Леонід Васильович Губерський привітав також із присвоєнням ступеня доктора наук і вручив диплом доктора наук Іванісіку Анатолію Івановичу. Традиційно на завершення урочистої частини голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період із 04 жовтня по 07 листопада 2016 року, побажавши їм здоров’я, довголіття і плідної праці у майбутньому.

Одним із важливих кадрових питань, яке розглядалось на засіданні Вченої ради, було обрання претендента на посаду директора інституту високих технологій. Зважаючи на рішення зборів трудового колективу вищевказаного інституту КНУ імені Тараса Шевченка, із програмою розвитку ІВТ виступив претендент на посаду Володимир Васильович Ільченко. Після виступу відбулося жваве обговорення. Відповідно до результатів таємного голосування і згідно з рішенням Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка (протокол № 3 від 07 листопада 2016 р.), директором інституту високих технологій обрано доктора фізико-математичних наук, доцента Володимира Васильовича Ільченка.

Ще одним із кадрових питань, яке розглянула Вчена рада Університету, було обрання на посаду завідувача кафедри органічної хімії хімічного факультету. Із програмами розвитку кафедр виступили претенденти на зазначену вище посаду – доктор хімічних наук, професор Зоя Всеволодівна Войтенко та доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Володимир Петрович Хиля. Вчена рада заслухала також інформацію декана хімічного факультету Юліана Михайловича Воловенка та начальника юридичного відділу Ірини Володимирівни Саленко щодо причин винесення на засідання Вченої ради Університету зазначеного вище питання. Зважаючи на результати таємного голосування, Вчена рада КНУ імені Тараса Шевченка ухвалила рекомендувати ректору Університету укласти контракт на посаду завідувача кафедри органічно хімії хімічного факультету з доктором хімічних наук, професором, в.о. завідувача кафедри органічної хімії, член-кореспондентом НАН України Хилею Володимиром Петровичем.

Серед інших важливих питань, розглянутих на цьому засіданні, були – обговорення і прийняття доповнень до Статуту Університету, рекомендація циклу підручників для участі у конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, рекомендація кандидатур на здобуття державних стипендій видатним діячам науки, освіти, культури і мистецтва… (номінація «Наука»), заслуховувалися інформації про роботу Постійної історико-меморіальної комісії Вченої ради; присвоєння звання «Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка» Кігурадзе Іване Тарієловичу.

Вчений секретар                                                                          С.І. Дяченко