Інформація про роботу Вченої ради 02 березня 2020 року

У перший понеділок березня відбулося планове засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке розпочалося з урочистостей. Ректор Університету Л.В. Губерський привітав і вручив дипломи й пам’ятні медалі лауреатам Премії імені Тараса Шевченка КНУ імені Тараса Шевченка. Відповідно до рішення Вченої ради від 03 лютого  2020 року, цією високою нагородою відзначені і нагороджені кращі науково-педагогічні працівники, молоді учені, наукові співробітники та аспіранти Університету у чотирьох номінаціях, зокрема, Мицик Всеволод Всеволодович доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародного права інституту міжнародних відносин; Смирнов Ігор Георгійович – доктор географічних наук, професор, професор кафедри країнознавства та туризму географічного факультету; Любіцева Ольга Олександрівна – доктор географічних наук, професор, завідувачка кафедри країнознавства та туризму географічного факультету; Поворознюк Роксолана Владиславівна – доктор філологічних наук, доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови інституту філології; Бондар Юрій Володимирович – кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри соціальних комунікацій інституту журналістики; Струтинська Наталія Юріївна – доктор хімічних наук, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії «Синтез неорганічних сполук та матеріалів для нової техніки» хімічного факультету; Соболєвський Ярослав Андрійович – кандидат філософських наук, доцент кафедри історії філософії філософського факультету; Гуменний Сергій Любомирович – аспірант кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету та Ямпольський Андрій Леонідович – аспірант кафедри оптики фізичного факультету.

Наприкінці урочистої частини ректор Університету привітав членів Вченої ради, які відсвяткували свої дні народження у період з 04 лютого по 02 березня 2020 року, побажавши їм міцного здоров’я, натхнення, творчих злетів та успіхів у всіх починаннях.

Основним питанням на засіданні Вченої ради було затвердження Концепції вивчення іноземних мов студентами неспеціальних факультетів/інститутів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яку презентував присутнім проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Анатолійович Бугров. Після жвавого обговорення Вчена рада прийняла відповідне рішення.

Перший проректор Олег Каленикович Закусило представив на розгляд членів Вченої ради Положення про систему виявлення та запобігання академічному плагіату в текстах працівників та здобувачів освіти у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Після плідного обговорення значущого для наукової й освітньої діяльності Університету документа Вчена рада прийняла відповідне рішення.

З-поміж інших важливих для діяльності КНУ імені Тараса Шевченка питань, щодо яких прийнято позитивне рішення, були – нагородження Відзнакою Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка; про клопотання перед МОН України щодо внесення фонду стародрукованих, рідкісних та цінних книжкових зібрань Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України; підтримка претендентів на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, які входять до авторського колективу іншої установи; підтримка претендентів на здобуття Державної премії України в галузі освіти, які входять до авторського колективу іншої установи; підтримка претендентів на здобуття щорічної премії Президента України для молодих учених, які входять до авторського колективу іншої установи; рекомендація кандидатів на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених; затвердження звіту стипендіата Кабінету Міністрів України; схвалення інформації про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань перспективного розвитку Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вчений секретар                                                          С.І. Дяченко