Інформація про роботу Вченої ради 04 листопада 2019 року

Інформація про роботу Вченої ради 04 листопада 2019 року

4 листопада 2019 року відбулося розширене засідання Вченої ради, на яке були запрошені заступники деканів факультетів/директорів інститутів з навчально-виховної роботи, а також заступники декана, завідувачі кафедр, голова НМК, голова студпарламенту, керівники інших структурних підрозділів факультету інформаційних технологій.

Урочиста частина розпочалася із вручення медалі «За врятоване життя» студенту ІV курсу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сіраку Степану Андрійовичу, санітару (парамедику) медичного пункту Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова. Нагороду вручали віцепрезидент Першого добровільного мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова Олександр Гагаєв та виконавчий директор Благодійного фонду «Перший добровільний мобільний шпиталь імені Микола Пирогова» Таміла Данилевська. Високо поціновуючи виявлення самовідданості й мужності двадцятирічного студента КНУ імені Тараса Шевченка, ректор Л.В. Губерський від імені всього Університету привітав і вручив йому Відзнаку Вченої ради.

Влітку цього року Степан Сірак разом з професійним лікарем, водієм-санітаром і помічником у складі екіпажу Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова евакуювали поранених з місця ведення бойових дій до найближчого військового шпиталю. Упродовж перебування на Сході Степанові, який опановує в Університеті кримінальне судочинство, та його команді вдалося евакуювати близько двадцяти тяжко поранених осіб поблизу м. Мар’їнка. Протягом цього часу йому також  довелося взяти участь у спецоперації щодо виведення з окупованої території командира підрозділу протиповітряної оборони Російської Федерації, який брав участь в окупації українських територій та особисто причетний до трагедії збиття літака Боїнг 777 рейсу МН17.

Виконуючи поважну місію, – вручення державної нагороди Степану Сіраку – віцепрезидент Першого добровільного мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова Олександр Гагаєв висловив слова вдячності ректору Л.В. Губерському за можливість вручити цю високу нагороду перед шанованим засіданням науково-педагогічних працівників, а також відзначення патріотичності студентів Університету. Розповідаючи про патріотичність і героїчність дій Степана Сірака на передовій, Олександр Гагаєв зауважив, що це лише частина з щоденної роботи, яку виконують бригади медичної евакуації на фронті. Адже, зважаючи на гостру потребу фахового медичного обслуговування для місцевого населення, цю допомогу, зокрема для тих, в чиє житло влучила ворожа міна, надавав Степан Сірак спільно зі своєю бригадою добровольців.

Відкидаючи слова щодо героїчності власного вчинку, Степан Сірак, староста групи юридичного факультету, розповів: «Медичну евакуацію поранених військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь у цій операції, ми здійснювали за процесуальним керівництвом медичної служби 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила. У ході проведення операції на заключному етапі щодо переправлення об’єкта за лінію розмежування два військовослужбовці отримали тяжкі поранення, внаслідок яких один із них, Олександр Колодяжний, через два тижні помер у госпіталі. Другий військовослужбовець отримав тяжкі поранення, але в ході невідкладних медичних заходів був врятований. Об’єкт, особа якого нам не була відома, після надання медичної допомоги за процесуальним керівництвом медичної служби 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила, був доправлений до міста Києва. У результаті цієї героїчної військової операції спільними зусиллями з окупованих територій було виведено об’єкт, який проходив як головний свідок у справі збиття літака Боїнг 777 рейсу МН17.

Дякую ректору Університету Л.В. Губерському за можливість бути присутнім на цьому шанованому засіданні та урочистості, пов’язані з врученням таких високих нагород. Я переконаний, що нам вдасться здобути перемогу і мир для нашої України. Дякую!»

Продовжуючи урочисту частину, ректор Університету Л.В. Губерський привітав і вручив Почесну грамоту Міністерства освіти і науки України завідувачу кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Жилінській Оксані Іванівні.

Ректор Університету Л.В. Губерський привітав і вручив дипломи доктора наук доценту кафедри світового господарства та міжнародних економічних відносин інституту міжнародних відносин Чугаєву Олексію Анатолійовичу, доценту кафедри політичних наук філософського факультету Петренку Ігорю Ігоровичу, доценту кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики механіко-математичного факультету Ральченку Костянтину Володимировичу, доценту кафедри політичних наук філософського факультету Олещуку Петру Миколайовичу, доценту кафедри слов’янської філології Білик Наталії Леонідівні, доценту кафедри історії права та держави юридичного факультету Мацелюх Іванні Андріївні, доценту кафедри економічної теорії, макро- та мікроекономіки економічного факультету Вірченку Володимиру Віталійовичу, доценту кафедри технологій управління факультету інформаційних технологій Хлевній Юлії Леонідівні, доценту кафедри загальної та медичної генетики ННЦ «Інститут біології та медицини» Афанасьєвій Катерині Сергіївні.

Також голова Вченої ради Л.В. Губерський привітав і вручив атестати професора Батрименку Олегу Володимировичу, професору кафедри політології філософського факультету, та Медведєвій Марині Олександрівні, професору кафедри міжнародного права інституту міжнародних відносин.

Насамкінець урочистої частини ректор Університету Л.В. Губерський привітав членів Вченої ради, які відсвяткували дні народження у період з 08 жовтня по 04 листопада 2019 року, побажавши їм міцного здоров’я, натхнення, гармонії, нових творчих і професійних перемог на благо Університету.

Розгляд основних питань розпочався із доповіді голови тимчасової комісії Оксани Іванівни Жилінської «Факультет інформаційних технологій: стан справ та перспективи функціонування», яка зауважила, що загалом колектив факультету інформаційних технологій забезпечує організацію освітнього процесу, наукової діяльності та виховної роботи зі студентами на відповідному рівні. Звернувши увагу присутніх на засіданні членів Вченої ради та запрошених осіб університетської спільноти на проблеми у функціонуванні вказаного вище навчального структурного підрозділу Університету, доповідач окреслила комплекс заходів щодо реалізації результатів роботи комісії Вченої ради Університету, у тому числі з метою посилення роботи з налагодження активної взаємодії факультету інформаційних технологій зі структурними підрозділами Університету, Вченою радою Університету, Науково-методичним центром організації навчального процесу Університету, підвищення ефективності організації освітнього процесу, створення наукових колективів та активізації роботи з талановитими випускниками магістратури щодо продовження ними навчання за освітньо-науковим рівнем вищої освіти в Університеті. Після жвавого обговорення, до якого долучилися також представники адміністрації факультету інформаційних технологій, Вчена рада Університету прийняла відповідне рішення.

З доповіддю «Інститут кураторства: реалізація навчально-виховного процесу в КНУ імені Тараса Шевченка» виступила керівник Центру виховної роботи Ірина Владиславівна Кондратьєва, яка зауважила, що організація виховної роботи в Київському національного університеті імені Тараса Шевченка є невід’ємною частиною освітнього процесу. Доповідач наголосила, що на сучасному етапі реформування вищої освіти головною фігурою в реалізації програм виховної роботи має бути куратор (тьютор, наставник) академічної групи, який забезпечує виховну роботу у студентській групі. Утім процес інституціоналізації інституту кураторства в КНУ імені Тараса Шевченка наразі не завершений, що зумовлює потребу розроблення Положення про інститут кураторства, алгоритму дій щодо психологічного супроводу роботи кураторів академічних груп. Після обговорення Вчена рада Університету прийняла відповідне рішення.

З-поміж інших важливих питань, які розглядались на цьому засіданні і з яких Вченою радою були прийняті позитивні рішення, – затвердження результатів конкурсу на заміщення вакантних посад наукових працівників в Університеті та нової редакції Положення про раду молодих учених Київського національного університету імені Тараса Шевченка; рекомендація кандидатур для участі у конкурсі на здобуття премій НАН України для молодих учених і студентів ЗВО за кращі наукові роботи; реорганізація Університетської клініки та створення в КНУ імені Тараса Шевченка Центру колективного користування унікальним обладнанням.

Вчений секретар                                                       С.І. Дяченко